DSC_4374a

FIT LENIWE KOPYTKA BEZGLUTENU :D

Składniki:

NA 3 PORCJE, OK 22 SPORE KOPYTKA:

  • 115g mąki ryżowej (opcjonalnie pszenna razowa, wówczas oczywiście wersja glutenowa)
  • 70g mąki kukurydzianej
  • 250g chudego sera białego
  • jajko
  • szczypta soli

PROPOZYCJA PODANIA:

  • w wersji smażonej łyżka masła klarowanego lub oleju kokosowego
  • erytrol
  • Creamo od PlantOn (śmietana kokosowa dostępna w Auchan) lub jogurt SKYP waniliowy
  • dżem porzeczkowy bez cukru

UDostępnij post

Hej! Nazywam się Olga Lewandowska i jestem dietetyczką kliniczną oraz blogerką kulinarną. Od 7 lat w moim prywatnym gabinecie, online oraz w moich mediach społecznościowych uczę ludzi jak przy pomocy gotowania i odżywiania poprawiać swoje zdrowie, samopoczucie oraz sylwetkę. Przez moich podopiecznych jestem nazywana „Czarodziejką”, a to dlatego, że w mojej kuchni i dietach pacjentów dzieje się magia! Moje jadłospisy w żaden sposób nie przypominają „diet odchudzających” w stereotypowym ujęciu, a raczej rozkoszne, elastyczne i nieskomplikowane plany żywieniowe. Dietetyka od zawsze była moją pasją. Z tej pasji zrodziła się kolejna – gotowanie:) Mieć pasję w życiu – coś pięknego:) Żyć tą pasją – coś najpiękniejszego:) Pogodzić kilka pasji w jedną – nieocenione!

Wykonanie:

Pierogi Leniwe, które to w moim domu rodzinnym zawsze nazywane były po prostu Kopytkami! Sama byłam mile zaskoczona jak fajnie wyszły na mące ryżowej zamiast pszennej! Dodatkowo w wykonaniu są banalnie proste – wystarczy rękoma wymieszać wszystkie składniki. Przyznam, że 2 sztuki podczas gotowania rozpadły mi się, dlatego pamiętajcie, by składniki dobrze połączyć. Tak czy siak, straty były małe, a kopytka wyszły pysznie!

Odważ wszystkie składniki i wrzuć do jednej miski. Ręcznie wyrób ciasto do połączenia wszystkich składników. Powinno utworzyć kulkę, nie kleić się, ani nie rozpadać. Jeżeli ciasto jest klejące, dodajcie odrobinkę mąki. Rozsypcie odrobinę mąki ryżowej na stolnicy czy kuchennym blacie i ręcznie utwórzcie w ciasta długi wałek (jak na filmiku) o średnicy ok 3 cm. Nie może się on rozpadać! Ostrym nożem pokrój wałek z ciasta na kopytka.

Zagotuj wrzątek w większym garnku, posól wodę. Wrzucaj powoli kopytka do wrzątku – nie wszystkie na raz. Wrzuć tyle, by każde miało ciut miejsca. Po ok 4 minutach gdy zaczną wypływać na powierzchnię wyjmij je delikatnie za pomocą łyżki cedzakowej na sitko by ściekł nadmiar wody. Wrzuć drugą turę kopytek.

Możesz wcinać takie świeżo ugotowane lub tak jak ja, podsmażyć je od razu na masełku klarowanym! Takie są najlepsze! Na moim talerzu wylądowały razem ze śmietana kokosową Creamo od PlantOn wymieszaną z ekstraktem waniliowym, dżemem porzeczkowym bez cukru, a zamiast cukrem, całość posypałam erytrolem!

P.S. Kaloryczność podałam na 1/3 proporcji czyli ok 7 sztuk usmażonych na maśle klarowanym, ale bez dodatków!

https://www.olgalewandowskadietetyk.pl/wp-content/uploads/video-1567876007.mp4

.

Tagi

Dodaj komentarz

inne przepisy

20 listopada 2023

3 NAJLEPSZE NOCNE OWSIANKI – SZYBKIE I ZDROWE ŚNIADANIE

7 listopada 2023

TORTILLA Z TOFU, WARZYWAMI I SOSEM ORZECHOWYM WEGE

9 października 2023

JAK UPIEC DYNIĘ? 7 PRZEPISÓW Z DYNI

sklep z dietami i ebookami