TAWERNA KAPITAŃSKA, obiad, kolacja, pod Wrocławiem

TAWERNA KAPITAŃSKA ŚCINAWA POLSKA

Tawerna Kapitańska, obiad, kolacja, pod Wrocławiem – to niezwykła restauracja ok 30 km pod Wrocławiem, obok Oławy, na wsi o nazwie Ścinawa Polska. Chciałam wrzucać tutaj jedynie gastro wrocławskie, ale Tawerna zdecydowanie zasługuje na rozgłos! I zdecydowanie warto pokonać te 30 km, żeby porozpieszczać tam swoje kubki smakowe.

CO ZJESZ?

 • Kuchnia Polska, Włoska, Grecka – poezja
 • Owoce Morza (Homar, Ośmiornica, Krewetki…)
 • Świeże, piękne ryby z własnej hodowli
 • Mięsa – steki wybitne, dziczyzna, wołowina pierwszorzędowa, w zasadzie każdy rodzaj mięsa
 • Dania wege także się znajdą
 • Zupy i przystawki (zupka tajska i tatar niebo)
 • Desery – jadłam tam najlepszy sernik w życiu
 • Alkohole – smakosze będą uradowani

LOKALIZACJA

Miejscowość: Ścinawa Polska 38a

WIĘCEJ INFORMACJI

 • Strona: https://tawernakapitanska.pl/main
 • FB: https://www.facebook.com/tawernakapitanska/?ref=page_internal
 • IG: https://www.instagram.com/tawerna_kapitanska/

MENU I CENY

Niestety na stronie nie znalazłam. W każdym razie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ceny nie są niskie, ale jak najbardziej adekwatne do jakości produktu oraz poziomu obsługi klienta. Steki i Homary od 200zł w górę, ale dania obiadowe zaczynają się od 49 zł więc można zamknąć się w 150 zł za obiad z napojami dla 2 osób. Mój makaron z owocami morza kosztował 59 zł.

INNE

To, co także zdecydowanie przyciąga oraz przekonuje dodatkowo do wyjątkowości miejsca, to goście, którzy mimo lokalizacji Dolny Śląsk Tawernę odwiedzają! Jeżeli będziecie mieć farta, spotkacie tam Magdę Gessler, Roberta Makłowicza, Karolaka, Skibę czy inne znane osobistości z TV 😉 To naprawdę niesamowite, że na no name wsi udało się zbudować tak fantastyczny koncept! Dodatkowo piękny widok na Odrę, przy której leży Tawerna Kapitańska, możliwość noclegów w domkach na wodzie, wypożyczenia łodzi czy organizacji imprez okolicznościowych oraz wesel.

ZDJĘCIA

UDostępnij post

Dodaj komentarz

zobacz również

23 sierpnia 2023

Darmowa dieta odchudzająca 1700 kcal

20 kwietnia 2023

Jak szybko schudnąć do lata? 10 kg do wakacji i darmowe przepisy odchudzające

31 marca 2023

Czym grozi za wysoki poziom cukru we krwi? Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Hej! Nazywam się Olga Lewandowska i jestem dietetyczką kliniczną oraz blogerką kulinarną. Od 7 lat w moim prywatnym gabinecie, online oraz w moich mediach społecznościowych uczę ludzi jak przy pomocy gotowania i odżywiania poprawiać swoje zdrowie, samopoczucie oraz sylwetkę. Przez moich podopiecznych jestem nazywana „Czarodziejką”, a to dlatego, że w mojej kuchni i dietach pacjentów dzieje się magia! Moje jadłospisy w żaden sposób nie przypominają „diet odchudzających” w stereotypowym ujęciu, a raczej rozkoszne, elastyczne i nieskomplikowane plany żywieniowe. Dietetyka od zawsze była moją pasją. Z tej pasji zrodziła się kolejna – gotowanie:) Mieć pasję w życiu – coś pięknego:) Żyć tą pasją – coś najpiękniejszego:) Pogodzić kilka pasji w jedną – nieocenione!

.
Sklep