OMEGA 3 – SUPLEMENT, KTÓRY KONIECZNIE POWINIENEŚ SPOŻYWAĆ

Jeżeli nie jesteś Eskimosem i jeżeli chcesz dbać o zdrowie – włącz suplementację omega 3☺️ To podstawa. Już tłumacze dlaczego

Kwasy tłuszczowe omega 3 to grupa wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Należy do nich kwas EPA, DHA oraz ALA czyli alfalinolenowy (z niego powstają dwa pierwsze). Znajdują się w tłustych rybach morskich, orzechach (głównie włoskie), oleju lnianym, oliwie, siemieniu lnianym. Źródeł nie jest za wiele, a już na pewno nie jemy ich odpowiednio dużo. Za to w diecie mamy mnóstwo źródeł kwasów omega 6, które to w nadmiarze „blokują” zbawienne właściwości omega 3 i działają prozapalnie.

DLACZEGO WARTO?
Trudno wymienić chorobę przewlekła u podłoże której nie leżą przewlekłe stany zapalne. Jest to m.in. miażdżyca, zawał, choroby autoimmunologiczne jak Hashimoto, cukrzyca 1 czy łuszczyca, nieswoiste zapalenia jelit, nowotwory, a ponad to trądzik i astma.
Odpowiednia ilość omega 3 w diecie oraz proporcja spożycia do omega 6 owe stany zapalne niweluje co zostało potwierdzone cała masą badań naukowych (w tym wpływ na leczenie depresji, zapobieganie chorobie Alzheimera czy obniżenie cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz ciśnienia krwi). Nasza kora mózgowa w ok 60%zbudowana jest z DHA, EPA warunkuje syntezę eikozanoidow – hormony tkankowe o działaniu przeciwzakrzepowym oraz przeciwzapalnym.
M.in. z tego właśnie względu ja pod choinkę rodzicom kupiłam Omega 3-6-9 (Smart me od @4healthlabs) i codziennie przypominam im o ich wypiciu.

W żadnym opublikowanym badaniu klinicznym nie odnotowano istotnych działań niepożądanych związanych ze spożyciem omega 3.

Nie kupujcie jednak w aptece pierwszych lepszych, najtańszych omega 3. To tak jakbyście chcieli mieć najszybszy i najbezpieczniejszy samochód za 1tys Polecam wam:

smart me z Health Labs
kwasy z EstroVita
olej z kryła z Aliness naturalne suplementy diety
omega 3 z MITOcare Polska
ewentualnie tran z Moller’s
Miłe widziany dodatek wit D, A, E w składzie!

WNIOSEK – Kwasy omega 3 są konieczne w prawidłowym rozwoju organizmu oraz utrzymaniu przez całe życie dobrego stanu zdrowia. Zakupicie?
No chyba że suplementacja już włączona??

UDostępnij post

Dodaj komentarz

zobacz również

23 sierpnia 2023

Darmowa dieta odchudzająca 1700 kcal

20 kwietnia 2023

Jak szybko schudnąć do lata? 10 kg do wakacji i darmowe przepisy odchudzające

31 marca 2023

Czym grozi za wysoki poziom cukru we krwi? Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Hej! Nazywam się Olga Lewandowska i jestem dietetyczką kliniczną oraz blogerką kulinarną. Od 7 lat w moim prywatnym gabinecie, online oraz w moich mediach społecznościowych uczę ludzi jak przy pomocy gotowania i odżywiania poprawiać swoje zdrowie, samopoczucie oraz sylwetkę. Przez moich podopiecznych jestem nazywana „Czarodziejką”, a to dlatego, że w mojej kuchni i dietach pacjentów dzieje się magia! Moje jadłospisy w żaden sposób nie przypominają „diet odchudzających” w stereotypowym ujęciu, a raczej rozkoszne, elastyczne i nieskomplikowane plany żywieniowe. Dietetyka od zawsze była moją pasją. Z tej pasji zrodziła się kolejna – gotowanie:) Mieć pasję w życiu – coś pięknego:) Żyć tą pasją – coś najpiękniejszego:) Pogodzić kilka pasji w jedną – nieocenione!

.
Sklep