OMEGA 3 – SUPLEMENT, KTÓRY KONIECZNIE POWINIENEŚ SPOŻYWAĆ

Jeżeli nie jesteś Eskimosem i jeżeli chcesz dbać o zdrowie – włącz suplementację omega 3☺️ To podstawa. Już tłumacze dlaczego

Kwasy tłuszczowe omega 3 to grupa wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Należy do nich kwas EPA, DHA oraz ALA czyli alfalinolenowy (z niego powstają dwa pierwsze). Znajdują się w tłustych rybach morskich, orzechach (głównie włoskie), oleju lnianym, oliwie, siemieniu lnianym. Źródeł nie jest za wiele, a już na pewno nie jemy ich odpowiednio dużo. Za to w diecie mamy mnóstwo źródeł kwasów omega 6, które to w nadmiarze „blokują” zbawienne właściwości omega 3 i działają prozapalnie.

DLACZEGO WARTO?
Trudno wymienić chorobę przewlekła u podłoże której nie leżą przewlekłe stany zapalne. Jest to m.in. miażdżyca, zawał, choroby autoimmunologiczne jak Hashimoto, cukrzyca 1 czy łuszczyca, nieswoiste zapalenia jelit, nowotwory, a ponad to trądzik i astma.
Odpowiednia ilość omega 3 w diecie oraz proporcja spożycia do omega 6 owe stany zapalne niweluje co zostało potwierdzone cała masą badań naukowych (w tym wpływ na leczenie depresji, zapobieganie chorobie Alzheimera czy obniżenie cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz ciśnienia krwi). Nasza kora mózgowa w ok 60%zbudowana jest z DHA, EPA warunkuje syntezę eikozanoidow – hormony tkankowe o działaniu przeciwzakrzepowym oraz przeciwzapalnym.
M.in. z tego właśnie względu ja pod choinkę rodzicom kupiłam Omega 3-6-9 (Smart me od @4healthlabs) i codziennie przypominam im o ich wypiciu.

W żadnym opublikowanym badaniu klinicznym nie odnotowano istotnych działań niepożądanych związanych ze spożyciem omega 3.

Nie kupujcie jednak w aptece pierwszych lepszych, najtańszych omega 3. To tak jakbyście chcieli mieć najszybszy i najbezpieczniejszy samochód za 1tys Polecam wam:

smart me z Health Labs
kwasy z EstroVita
olej z kryła z Aliness naturalne suplementy diety
omega 3 z MITOcare Polska
ewentualnie tran z Moller’s
Miłe widziany dodatek wit D, A, E w składzie!

WNIOSEK – Kwasy omega 3 są konieczne w prawidłowym rozwoju organizmu oraz utrzymaniu przez całe życie dobrego stanu zdrowia. Zakupicie?
No chyba że suplementacja już włączona??

Trackback z twojej strony.

Olga Lewandowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunkach Dietetyka oraz Zdrowie Publiczne, gdzie z wyróżnieniem uzyskałam tytuł magistra. Prywatnie – pasjonatka aktywności fizycznej i gotowania, zawodowo – właścicielka i dietetyk we wrocławskiej poradni dietetycznej Olga Lewandowska Dietetyk. Dietetyka od zawsze była moją pasją. Z tej pasji zrodziła się kolejna – gotowanie:) Mieć pasję w życiu – coś pięknego:) Żyć tą pasją – coś najpiękniejszego:) Pogodzić kilka pasji w jedną – nieocenione!
Zobacz także

Skomentuj

ODBIERZ DARMOWE PRZEPISY!

Zostaw mi swój adres email, a co 2 tygodnie podrzucę ci na maila zestaw obłędnych przepisów, które możesz stosować nawet będąc na diecie! Na start podrzucę ci Fit Desery w 10 min oraz fragmenty moich ebooków: Omletobook oraz FitCookEbook!

Zapisaliśmy Cię i Twoje darmowe przepisy już do Ciebie lecą!